Datum zveřejnění: 12 ledna, 2018

Celulitidu ovlivní vaše strava i lenost. Jak s ní bojovat?

Celulitidu mají téměř všechny ženy. Pokud ji nemáte, jste spíše výjimka a šťastná žena. My ostatní s ní musíme jen zabojovat. Ale co vlastně je ta celulitida a proč se objevuje na ženském těle?

Slovo celulitida je strašákem žen po celém světě. Přestože ji medicína nepovažuje za zdravotní problém, opak je pravdou. Celulitida je odkazem vašeho těla, že se o něj nesprávně staráte. Čím je výraznější, tím více na vás vaše tělo volá, abyste něco změnili.

Co je to vlastně celulitida?

Je to tuk, který se nachází mezi svaly a pokožkou. Tento tuk tlačí na pokožku a vytváří se celulitida. Čím se pod kůží nachází více tuku, tím větší tlak vzniká na pokožku a celulitida působí výrazněji. Navenek se projevuje jako takzvaná pomerančová kůže. Příčinou vlnité struktury na povrchu pokožky jsou přirozené tkáně v našem těle.

Dá se celulitidy úplně zbavit?

Bohužel ne, ale máte velkou šanci, že se stane neviditelnou. Pokud chcete, aby se začala vytrácet, musíte pochopit, jak vlastně vzniká a co ji způsobuje. Celulitidu zhoršují přísné diety, pomalý metabolismus, nadváha, nedostatek fyzické aktivity, hormonální změny, dehydratace, genetika a množství tuku v těle. Vzhled celulitidy ovlivňuje i barva pokožky a její pevnost. Ale začněme pěkně po pořádku.

Genetika a hormonální změny

V první řadě se přestaňte trápit tím, co nedokážete ovlivnit. Máme na mysli hormonální změny a genetiku. Je velmi pravděpodobné, že období těhotenství nebo přechodu vám zhorší celulitidu. S tím nic nenaděláte, soustřeďte se na to, co dokážete změnit. Pokud zabojujete ani hormony nad vámi nevyhrají.

Správná životospráva a dostatek tekutin

Celulitida je především důsledkem nesprávné životosprávy. Pokud se jí chcete zbavit, musíte změnit své stravování. Naše tělo a buňky si všechno pamatují. První základy celulitidy jste možná položili již v období školních obědů nebo při popíjení alkoholu na koleji. Přidejte do svého jídelníčku dostatek ovoce a zeleniny, pomohou vám i potraviny, které nastartují metabolismus a urychlují spalování. Například výborným pomocníkem jsou grepy. Jak velmi dobře víte, sladkosti a celulitida jsou velmi dobré kamarádky. Kam jde jedna, tam jde i druhá. Pokud chcete, aby šla celulitida “z domu”, sladkosti budou muset jít první. Co se týče přísunu tekutin, ty nemusíte hledat jen ve sklenici, pomůže i ovoce a zelenina s vysokým obsahem vody. Výborným zdrojem vitamínů a tekutin jsou okurky, ředkvičky, rajčata nebo meloun.

Bez cvičení tuk nezmizí

Pravidelné cvičení dokáže výrazně zredukovat projevy celulitidy. Pohyb nastartuje váš metabolismus a urychlí spalování tuků, což jsou nezbytné kroky při odstraňování celulitidy. S menším množstvím tuku se sníží tlak na pokožku a zbytek už znáte.

Pokud jste se v okamžiku rozhodli, že začnete běhat nebo navštěvovat aerobik, zastavte se. Celulitidy se mnohem snadněji zbavíte silovým cvičením. Nejenže zmizí nepříjemný podkožní tuk, ale získáte i pěkné svaly, které vyformují vaši postavu do plavek.

Existují účinné krémy na celulitidu?

Už jsme si řekli, že nerovnosti na pokožce jsou pouze vnějším projevem. Proto nebude žádným překvapením fakt, že pouze zpevňující přípravky a přípravky proti celulitidě vás jí nikdy nezbaví. Příčinou je tuk, který ubude pouze cvičením a správnou stravou. Některé přípravky dokáží zpevnit pokožku, a tak se celulitida na oko trošku zlepší. Ale jde pouze o dočasný efekt, který neřeší skutečný problém. Žádný krém nedokáže odstranit tuk.

Slunce a mizící celulitida

Na tmavé pokožce je celulitida méně výrazná, ale je to pouze optický klam. Opalování, solárium nebo samoopalovací přípravky použijte jako třešničku na dortu, když už jste udělali všechny ostatní kroky.

Nejlepší kombinací v boji proti celulitidě je zdravá a vyvážená strava ve spojení se silovým a kardio cvičením. K tomu přidejte přípravky na zpevnění pokožky, dostatek tekutin a množství trpělivosti. Celulitida nezmizí za měsíc ani za dva. Vydržte. Na konci vás bude čekat zasloužená odměna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Relleciga - Všechna práva vyhrazena. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle