Datum zveřejnění: 28 září, 2020

Jak si maximálně užít domácí wellness

Nutně potřebujete čas jen pro sebe? Zklidnit mysl, regenerovat tělo, odpoutat se od stresu a načerpat síly? Právě k tomu bylo stvořeno wellness. Jenomže ne vždy máme dost času nebo financí si odjet na all inclusive wellness v srdci panenské přírody. A popravdě, někdy jsou i samotná organizace a cesta za vysněným odpočinkem dost vyčerpávající. Báječnou relaxaci si naštěstí můžete užít i doma. A nemáme tím na mysli pustit si film, hodit nohy do lavoru s teplou vodou a dát si zábal na ruce. Představíme vám rady, jak si doma užít SPA chvíle  pro nalezení ztracené krásy, klidu a síly.

Nečekejte stále omílané rady — klid, hudba a olejíčky. Máme něco lepšího

Na „klasickou“ odpočinkovou chvilku s okurkami na očích se nemusíte připravovat čtením žádného článku. Jistě je vám jasné, že je důležité si připravit klidnou atmosféru — vypnout mobil a zbavit se té hromady špinavého prádla, která vás straší. Pak už se můžete naložit do vany, namazat se tělovým olejem od hlavy až k patě a vylepit se na gauč zabalená ve froté županu. Naše pojetí domácího wellness se zaměřuje na konkrétní kroky, které obyčejný beauty večer promění ve skutečnou hloubkovou relaxaci.

Jóga: Abyste se lépe uvolnili a našli soustředěnost jen na sebe, doporučujeme začít relaxaci meditací s protažením celého těla. V Relleciga jsme si oblíbili dvě jóga sestavy, které zvládne i ten, který jógu nikdy nezkoušel. Video Jóga na lymfatický systém nebo 10 min ranní jóga najdete na Youtube.

Zvuky přírody: Hudba k relaxaci patří. Zkuste se ale místo do oblíbených skladeb zaposlouchat do zvuků deštného pralesa, ohně pod širým nebem, bublajících vřídel nebo zpěvu ptáků. Dobře známé skladby totiž dokážou odpoutat mysl ke vzpomínkám a myšlenkám, zatímco čisté zvuky přírody pomáhají zachovat čistou hlavu. Na YouTube hledejte například Relaxing jungle Sounds, Campfire Sounds nebo Relaxing River.

Aromaterapie: Zapomeňte na vonné svíčky a parfémy. Vůně, které skutečně dokážou zahýbat s náladou, se skrývají v certifikovaných esenciálních olejích. Prokazatelně působí na centra v mozku a ovlivňují náladu a rozpoložení. Pár kapek esenciálního oleje si můžete kápnout do do vany, aromalampy, natřít si je na pulzní místa na těle (krk, vnitřní zápěstí, podkolenní jamky) nebo přidat do tělové olejové směsi. Pro uvolnění a relaxaci jsou ideální esenciální oleje ylang ylang, vavřín, pačuli, cedr, brčál, hřebíček, kadidlo, růže, jalovec, pačuli, jasmín, benzoe, jasmín, levandule nebo například šalvěj muškátová.

Magické světlo a mořský vzduch: Obojí vám přinese solná lampa. Rustikální lampa vydlabaná do krystalu soli uvolňuje blahodárné minerály, které uvolňují dýchací cesty, pomáhají alergikům, čistí vzduch a obohacuje ho o důležité minerály. Mimochodem himalájská sůl je báječnou přírodní ingrediencí i do vany — detoxikuje, vyživuje a zjemňuje pokožku.

Panenské oleje: Vyberte si pro péči o tělo špičku mezi tělovými oleji. RAW rostlinné oleje extrémně bohaté na živiny jsou například černuchový olej, mandlový, opunciový, kadidlový nebo hroznový. Na etiketách sledujte certifikáty BIO, Demeter, CPK, Ecocert nebo EcoGarantia. Panenské oleje si zamilujete, protože je můžete použít k hydrataci pokožky, k vlasovým zábalům, na vrásky, do pleťových masek nebo k odličování. Panenské oleje jsou báječnou univerzální ingrediencí pro DIY kosmetiku a péči.

Antioxidační kosmetika: Zapomeňte na okurky na oči. Tu si raději nakrájejte do sklenice s vodou s citronem. Relaxační večer má za úkol ulevit mysli i tělu, proto vyzkoušejte antioxidační kosmetiku, která vás zbaví nahromaděných jedů z chemické kosmetiky, jídla a ovzduší. Toxiny z pokožky a vlasů nejlépe vytahuje zelený jíl. Obsahuje totiž stejný typ železa, které se nachází v lidské krvi. Zelený jíl ve formě prášku je skvělý k míchání domácí kosmetiky — vyrobíte z něj šampon i kondicionér, zábal na vlasy i na tělo, pleťovou masku nebo třeba peeling. Kromě detoxikace nabízí zjemnění pokožky, redukci celulitidy a kožních problémů, zbavuje lupů, redukuje maz, sjednocuje pleť a dodává živiny.

Infračervená lampa: Už jste navštívili infrasaunu? Prohřívá organismus příjemnou teplotou mezi 40 až 60°C. Posiluje imunitu, uvolňuje dýchací cesty, pomáhá s různými kožními problémy, detoxikuje pokožku a zjemňuje ji. Pokud jste už propadli účinkům infrasauny, v zimě vám chybí slunce nebo často trpíte bolestmi svalů, pořiďte si infralampu. Funguje na stejném principu jako infrasauna, jen je omezena na lokální použití. Skvělá věc pro celou rodinu. Světelná terapie povznese vaše domácí wellness na nový level.

Nepotřebujete recept na wellness večer. Potřebujete porozumět svým potřebám

Umíte vůbec odpočívat? Možná se vám občas stane, že i když si naplánujete a zařídíte klidný večer, přesto si jej neužijete. Myšlenky vám odbíhají, nudíte se nebo toho chcete stihnout tolik, že i ve chvílích klidu kmitáte od jednoho k druhému. Klíčem k relaxaci je totiž odevzdání se sama sobě a svým potřebám. Možná si nepotřebujete udělat pleťovou masku ani nalakovat nehty. Možná se jen potřebujete cítit krásná. A to nutně nesouvisí s pletí ani s upravenými nehty.

Vezměte to z jiného konce

Harmonie, klid a odpočinek jdou ruku v ruce se spokojeností a štěstím. Pokud vám chybí úsměv, potřebujete endorfiny. Zatančete si, zazpívejte, zacvičte si. Někdy zkrátka nepotřebujete wellness, ale cítit štěstí.

Sama sobě idolem

Kolik máte fotek, kde se sama sobě líbíte? Jak na nic vypadáte? Co máte na sobě a jak jste nalíčená? Možná jste královnami Instagramu. Možná se ale fotíte nerada, protože si nepřipadáte krásná. V každém případě se zkuste vyfotit na závěr svého wellness večera. Bez výrazného make-upu, vyumělkovaných póz. Jen vy pro sebe samu ve své přirozené kráse.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Relleciga - Všechna práva vyhrazena. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle