Datum zveřejnění: 14 září, 2020

Bojový plán jak zhubnout boky, zadek a stehna

Boky jako skříň, co naplat? Ale to víte, že se s tím dá něco dělat. I když je třeba říci, že shazovat tuk v oblasti boků, zadečku a stehen není lehké. Je to maraton. První změny ale uvidíte už za 14 dnů. Sestavili jsme bojový plán, který zvládne každá žena. Mluvíme z vlastní zkušenosti. Jedna z redaktorek Relleciga tento bojový plán vyzkoušela na vlastní kůži, kdy se tři měsíce po porodu pustila do shazování kil. Během půl roku shodila 18 kilo a zbavila se celulitidy. Zvládla u toho podnikat, starat se o dům se zahradou a hlavně se naplno věnovat miminku. Vy to zvládnete také!

Trápí vás široké boky, větší zadeček, silnější stehna, ale s horní polovinou těla jste spokojená? V tom případě máte postavu typu hruška. Tuk se vám ukládá zejména v dolní polovině těla, zatímco horní partie jsou útlejší. Dobrou zprávou je fakt, že tento tuk je méně nebezpečný než ten, který se ukládá v oblasti břicha — ten zase trápí postavy typu jablko.

Ženy, které se svou hruškovitou postavou nejsou spokojené, se snaží tuto asymetrii vyrovnat usilovným shazováním tuků od pasu dolů. Často ale dělají jednu zásadní chybu — tolik se zaměřují na spodní část těla, že zapomínají na tu vrchní. Klíčem je totiž vyrovnání rozdílu zeštíhlením dole a posílením svalů nahoře.

Cviky na boky a stehna: lehká zátěž a rychlé tempo

Bez cvičení to nepůjde. Opravdu ne. Začněte chůzí. Hodně choďte. A rychle. Dělejte dlouhé kroky, aby se rozproudily lymfatické uzliny v tříslech, držte rovná záda a zatáhněte břicho. S běháním nezačínejte, pokud dobře nezvládáte techniku. Říká se, že běhat umí každý „blbec”, ale technika a vůle jsou klíčové. Za měsíc můžete naběhat kilometry, a přesto nevidět žádné výrazné pokroky. Chůze je velmi účinná a nenáročná technika.

Bez cvičení to také nepůjde. Nemusíte chodit do posilovny. Efektivní trénink zvládnete i doma. Vybavte se pomůckami — dobré jsou expandéry (posilovací gumy), činky a TRX (závěsné systémy). Rozdělte si trénink do dvou bloků:

 • První blok — spodní část těla: Dělejte dřepy, výpady, mrtvý tah, výkopy, výpony… Přidejte lehké závaží, ale zařaďte rychlost. Dělejte hodně opakování, ať se zapotíte, zadýcháte, rozproudíte krev. Tak začnete spalovat kalorie a tuky.
 • Druhý blok — vrchní část těla: Uberte na rychlosti, uberte opakování, ale naložte si váhu. Ramena, ruce, břicho, záda, prsa, tady všude potřebujete svalovou hmotu, abyste vyrovnali asymetrii.

Nikdy nezapomeňte se dobře protáhnout před a po tréninku. Hodně pijte a regenerujte. Pro budování svalů je regenerace velmi důležitá. Tělo nejefektivněji regeneruje v noci během spánku, proto si dopřávejte sedm hodin klidného spánku.

Co jíst, abyste zhubli v bocích

Kéž by existovala zázračná potravina, která by spálila tuk přesně tam, kde chcete. Neexistuje, ale to nevadí. Nejvhodnější jídelníček pro spalování tuků a nabírání svalové hmoty je bílkovinová dieta. Princip bílkovinové diety spočívá v ketóze. Je to fáze, kdy tělo začne spalovat tuky, ale zároveň buduje svaly. Při bílkovinové (proteinové) dietě se výrazně omezuje příjem cukrů a zvyšuje příjem bílkovin. Co se jí a nejí během bílkovinové diety?

 • Povolené potraviny: zelenina, maso, mléčné výrobky, vejce, sója, semínka, ořechy, nízkokalorické ovoce (avokádo, maliny, borůvky) jen v dopoledních hodinách, aby se cukry během dne stačily „vyběhat” a nedošlo k jejich ukládání.
 • Zakázané potraviny: bílý cukr, těstoviny, brambory, sladkosti, pečivo, slazené nápoje a zmrzliny, tyčinky, chipsy a další snacky, marmelády a cokoliv sladkého.

Máte neodolatelnou chuť na sladké? Vyzkoušejte dobroty se stévií nebo xylitholem. Obojí jsou 100% přírodní látky nahrazující bílý cukr. Obojí má 0 % kalorií. Krása!

Bílkovinová dieta je skvělá z několika důvodů:

 • objevíte nové zdravé potraviny a kombinace chutí,
 • nebudete hladovět,
 • uspokojí i mlsné jazýčky (mozzarella a hroznové víno ke svačině? Mňam!),
 • předchází jojo efektu,
 • spaluje tuky,
 • nejde o dietu, u které budete trpět. Možná u ní budete chtít zůstat napořád.

Do jídelníčku doporučujeme zařadit spalovač tuků a proteinové nápoje.

Ta potvora celulitida!

Celulitida prý trápí 90 % žen. A právě ženy s postavou hruška trápí nejvíce. Celulitida totiž hruškovité postavě dodává nezdravý vzhled. I kdybyste neshodila ani centimetr přes boky, pokud se zbavíte celulitidy, efekt bude neuvěřitelný. Z hrudkovité matrony jako z Rubensových obrazů (promiňte nám ten výraz), budete vypadat jako bohyně s křivkami. Pevnou postavu s širokými boky má například Jennifer Lopez. A jaké obdivné pohledy sklízí!  Bez celulitidy se budete cítit božsky.

Jak na celulitidu? To je na další článek, tak jen ve zkratce:

 • Vyzkoušejte zeštíhlující kosmetiku se zeleným jílem. Zelený jíl velmi dobře detoxikuje a omlazuje pokožku, rozproudí lymfu.
 • Dodržujte pitný režim (jen vodu a bylinné čaje bez cukru).
 • Koupel nebo zábaly s růžovou himalájskou solí jsou také skvělou detoxikační procedurou.
 • Každé ráno manuálně stimulujte lymfatický systém. Jednoduchou masáž provádějte ráno hned po probuzení, dokud ještě ležíte v posteli. Špičky prstů zatlačte asi půl centimetru do kůže a krouživými pohyby mněte místo na krku, v podpaží, v tříslech a podkolenních jamkách.

Už za čtrnáct dní si všimnete prvních změn. Pokožka bude mít zdravější barvu, bude jemná a hladší. Velké hrudky se rozdrobí na menší. Každým týdnem se přiblížíte svému cíli.

Jaké plavky nosit, když máte široké boky?

Přestože můžete mít někdy pocit, že vám žádné plavky nesluší, výběr je široký. Jen je třeba hledat ty správné střihy. Spodní díl plavek vybírejte v tmavých tónech. Vyhněte se řasení, zavazování na boku, proužkům a úzkým bočním střihům, které se zarývají do kůže a upozorňují na tukovou zásobu. Slušet vám budou:

 • Rikini — tyto multiway plavky si zamilujete. Jsou ušité ze dvou dílů spojených odepínacím pasem. Můžete je nosit jako monokiny nebo bikiny. Odepnutý pásek pak můžete použít jako čelenku do vlasů nebo ovázaný kolem paže. Rikini mají vyšší pas s širokým bokem a vyšším vykrojením. Opticky prodlouží nohy, schová bříško a stáhne bohy. Vrchní díl přitáhne pozornost výstřihem.
 • Spodní díl s vysokým pasem — ty jsou pro vás ideální. Navíc jsou letos v kurzu. Relleciga vám ušila nádherné módní střihy, které si oblíbily i instagramové královny. Prozkoumejte celou nabídku plavek s vysokým pasem a plavkové legíny. Dejte přednost tlumeným barvám.
 • Bikiny horní díl — musí přitáhnout pozornost na první pohled. Nebojte se výstřihů, volánků, šňůrkování, push-up košíčkům, neonových barev, krajkám a divokým vzorům.

Zhubnout v bocích, vypracovat si zadek, zbavit se celulitidy a zeštíhlit stehna není nic jednoduchého, nebudeme vám lhát. Ale s naším „bojovým plánem” a svou vůlí toho dosáhnete. Přejděte na bílkovinovou dietu, cvičení rozdělte na dvě fáze — na spalování tuků ve spodní části a nabírání svalů v horní polovině. Používejte správnou kosmetiku a nezapomeňte dostatečně pít a spát.

Držíme palce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Relleciga - Všechna práva vyhrazena. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle