Datum zveřejnění: 2 září, 2020

Jak správně pečovat o plavky Relleciga

Každá z nás si přeje, aby nové plavky vydržely na několik sezón. K tomu je třeba se o plavky správně pečovat. Jak správně prát plavky? A jaké jsou nejčastější chyby, kvůli kterým se plavky zničí? Podívejme se na péči o plavky.

Obléci si na sebe nové vytoužené plavky, které jsou pružné, pevné a mají syté barvy, je krásný pocit. Chtěli byste si kvalitu svých plavek udržet? Pak je třeba, abyste dbali na správnou péči o plavky.

Se kterými symboly se při praní můžete setkat?

Nejen plavky, ale já každé oblečení má štítek s doporučeným způsobem péče. Díky doporučením na štítku vždy víte, jak se máte o daný výrobek starat – jak ho prát, žehlit nebo sušit. Nejčastěji se můžete setkat s těmito symboly:

Jak prát plavky Relleciga?

Plavky Relleciga jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a nití a jsou doplněny drobnými detaily. Aby si plavky zachovaly svoji kvalitu, je třeba, abyste se o ně správně starali. Speciální péči vyžadují modely s neonovými barvami a ručně vyráběné plavky jako je například naše kolekce Marianne 3D nebo plavky s háčkovanou krajkou z kolekce Hibiscus.

Na štítku plavek Relleciga najdete několik důležitých informací, jak pečovat o své plavky. Co znamenají?

 • Hand wash – Pouze ruční praní
 • Do not bleach – Výrobek se nesmí bělit
 • Do not tumble dry – Nesušit v sušičce
 • Do not iron – Nesmí se žehlit
 • Do not dry clean – Nesmí se chemicky čistit
 • Wash with similar colors – Prát s podobnými barvami
 • Line dry – Sušte na ramínku

Jak správně pečovat o plavky Relleciga

 1. Očistěte plavky, jakmile je to možné

Když se vrátíte z přírodního koupaliště domů nebo od moře do hotelového pokoje, nenechte své plavky ležet kdesi na spodku plážové tašky. Postarejte se o ně ihned. Předejdete tak zbytečnému riziku poškození plavek.

 1. Následujte pokyny na štítku

Každé plavky mají na štítku doporučený způsob, jak se o ně starat. Důkladně si ho prohlédněte a následujte pokyny. Pokud zvyknete štítek před nošením odstřihnout, poznamenejte si vysvětlivky. Nesnažte se plavky prát jinak, než je doporučeno – můžete je tak poškodit.

 1. Perte plavky pouze ručně

Vaše plavky vám budou nejvděčnější, pokud je budete prát pouze v rukách. Do umyvadla nebo malé nádoby napusťte studenou nebo vlažnou vodu a šetrně plavky propláchněte. Odstraňte písek nebo zbytky opalovacího krému. Můžete také použít jemný prací prostředek určený pro ruční praní. Plavky můžete také nechat na 15 minut namočené.

 1. Sušte plavky na ramínku

Jemně z plavek odstraňte přebytečnou vodu. Plavky neždímejte, ale jejich například srolujte do ručníku a jemně z nich vymasírujte nadbytečnou vodu. Umístěte plavky na suché a vzdušné místo. Nevystavujte plavky přímému slunečnímu světlu, ale je nechte uschnout na vzduchu – ideálně ve vodorovné poloze na sušáku, kde uschnou přirozeně. Pokud chodíte během zimy plavat, vyhněte se sušení na příliš horkém radiátoru. Nikdy plavky nesušte v sušičce.

   5. Skladujte plavky na suchém místě

Předtím, než plavky uložíte do svého šatníku, ušitých se, že jsou zcela suché. Plavky umístěte na suché místo do svého šatníku, kde vás budou čekat na další použití.

TIP: Poprvé vyperte své plavky ještě před prvním použitím.

Nejčastěji důvody, proč se plavky zničí:

 • Nekvalitní plavky – Ne všechny značky dbají na kvalitu svých plavek, kvůli čemuž se plavky po pár použitích zničí. U Relleciga se toho obávat nemusíte. Naše plavky jsou vyrobeny z kvalitního elastického materiálu a nití a vydrží vám několik sezón. Mnohé z našich kolekcí ručně doděláváme, a tedy dbáme na kvalitu našich výrobků a na vaši spokojenost.
 • Nedodržování pokynů na štítku – Chápeme to – občas jednoduše nepozorností vyperete oblečení jinak, než je doporučeno. Při praní plavek se však držte pokynů na štítku, abyste je náhodou nezničili.
 • Praní v pračce – Praní v pračce zvyšuje riziko mechanického poškození plavek – plavky mohou vytahat, ztratit barvy, začnou se párat nebo může dojít k odloupnutí aplikací. Neriskujte praní v pračce a raději plavky perte vždy jen ručně.
 • Ždímání– pokud chcete z plavek po praní odstranit vodu, jemně je promačkejte. Nikdy plavky neždímejte – mohli byste poničit nitě. Raději plavky umístěte do ručníku a jemně z nich vymasírujte nadbytečnou vodu.
 • Bielení – pokud se vám plavky ušpinili, nepoužívejte k čištění bělidlo. Plavky perte pouze s jemným, neagresivním pracím prostředkem určeným pro ruční praní.
 • Sušení na šňůře– plavky sušte ideálně ve vodorovné poloze – například na sušáku. Pokud byste je pověsili na šňůru, mohli by se vytahat nitě.
 • Nesprávné skladování – pokud na konci léta odložíte své plavky kamsi na spodek skříně, na začátku dále sezóny vás může čekat nemilé překvapení. Vložte své plavky do obalu nebo textilního vaku a umístěte je na suché místo.

Zachovejte krásu a kvalitu vašich plavek a starejte se o ně. Správnou péčí o plavky se z nich budete těšit několik sezón.

Zdroj symbolů při praní: www.vecteezy.com

Zbývající fotografie: Relleciga.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Relleciga - Všechna práva vyhrazena. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle