Datum zveřejnění: 19 května, 2020

Nejlepší detox před létem, díky kterému se vám zlepší pleť i trávení

Léto už pomalu klepe na dveře, a tak je na čase se podle toho i patřičně zařídit. Pokud jste ještě nezačaly, žádný strach, není pozdě se dát do formy právě teď! Brzy k-o-n-e-č-n-e zredukujeme vrstvy těžkého oblečení, kabátů, bund a nastane čas ukázat se v krásném svěžím letním outfitu. Ani se nenadějeme a budeme shazovat i poslední svetříky a blejzry. Samozřejmě však chceme ukázat, že jsme poslední dobu nezaháleli a na sobě makali v každém ohledu. Fyzicky, ale také především správnou výživou a péčí o pleť či trávení. Jednou ze skvělých forem očisty těla je DETOX. Mimořádně vhodný zejména po dlouhých studených měsících, kdy jsme konzumovali, hlavně během svátků, méně zdravá jídla, cukrovinky, pamlsky. Naše tělo mělo méně sluníčka či pohybu.

H2O

Detox nám slouží k odstranění jedovatých látek, toxinů, a jejich nepříznivých účinků na tělo. Naneštěstí, jsou v dnešní době mnohé potraviny chemicky ošetřovány. Pesticidy, barviva, apod. Jejich konzumací se dostávají i do nitra našeho organizmu. Očista, nejen krve, v podobě detoxu nám nejen zlepší trávení, stav pleti, ale i zlepší náladu a řekněme, že “nakopne” a dodá energii. Díky detoxikaci se naše tělo jakoby samo očistí a zregenerují se vnitřní orgány.

Voda je základní tekutinou pro život. Samotné lidské tělo obsahuje více než 50% a pleť dokonce více než 70% vody.Její dostatek nebo naopak dehydratace jsou proto jedním z prvních příznaků, který se odráží na povrchu naší pokožky. Její dostatečná konzumace zlepšuje zpracování výživných látek z jídla, funkci ledvin, zvlhčuje trávicí trakt a mnoho dalšího. Znáte to sami. Suchá, mdlá pleť..jak ji jen oživit … Někdy vás bolí hlava nebo vám není nejlépe, stačí sklenici vody a cítíte se jako znovuzrozená. Ano, tak zázračná je to tekutina.

Zelená, zelená a ještě jednou zelená

Ne nadarmo se říká: “Komu se nelení, tomu se zelení.” A při detoxu to platí dvojnásob! Zelená barva se spojuje také s očistou organismu. Jde také o symbol zdraví i panenské přírody. Zelenou barvu má i opravdu velké množství potravin a zejména zeleniny.

Proč právě zelená?

Konzumace zelených potravin slouží jako primární zdroj vitamínů, má řadu blahodárných účinků, funguje i jako prevence věkem podmíněných chorob, je bohatá na minerály, vápník, železo a v neposlední řadě obsahuje karoten. Konzumace ovoce a zeleniny je vhodné během všech ročních období. Nejlepší je surová, případně pouze mírná tepelná úprava – nad párou. Tímto způsobem se zachovává nejvíce vitamínů a jiných prospěšných látek.

Extra tip na závěr

Nafúknuté brucho? Žiaden problém, s Nafouknuté břicho? Žádný problém, s tímto receptem se zbavíte nepříjemného pocitu do pár minut receptom sa zbavíte nepríjemného pocitu do pár minút

Nejednou se vám jistě stalo, že jste zkombinovali různá jídla, alkohol a najednou jste měli břicho jako balón. Přesně na takový problém máme řešení v podobě neuvěřitelně jednoduchého a účinného receptu. Pocíte úlevu a nastartujete opět trávení. Do sklenice s vodou přidejte umytý a na kolečka nakrájený citron, okurku, trochu čerstvého zázvoru a mátové lístky.

O pozitivních účincích těchto surovin bychom mohli napsat samostatný článek … Tato kombinace je hotová bomba, která zlepšuje trávení a při dlouhodobém pití i, jak jinak, DETOXIKUJE 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Relleciga - Všechna práva vyhrazena. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle