Datum zveřejnění: 7 července, 2020

Na sklapovačky zapomeňte. Našli jsme lepší cviky, které vás zbaví špíčků na břichu.

Sklapovačky jsou zlo. Jaké jsou nejlepší cviky na břicho?

Bříško bez špíčků chce snad každý, a to hlavně přes léto. Jaké jsou nejlepší cviky na břicho pro ženy, které vytvarují vosí pas a atletický sixpack? A jak to zvládnout bez ukrutného dření se v posilovně?

Začněte maličkostmi — chůzí a správným držením těla

Tyto maličkosti nesmí opomenout nikdo, kdo se cvičením teprve začíná. Pokud nesportujete a jakýkoliv pohyb je vám docela cizí, začněte svižnými procházkami s dlouhým krokem, narovnanými zády a zpevněným břichem. Dlouhé kroky totiž stimulují lymfatické uzliny v tříslech, což pomůže rychlejšímu metabolismu, rozproudění lymfy a také zapojení většího počtu svalů. Rychlé intenzivní procházky otestují vaši disciplínu — schválně, jak dlouho udržíte předpisové držení těla, než povolíte břicho a svěsíte ramena? Kdy uvidíte první výsledky? Už po týdnu pravidelných dvouhodinových procházek alespoň čtyřikrát týdně si všimnete prvních změn — pevnější pokožky, zdravého postoje a více energie, která vám dodá sílu k dalšímu cvičení.

Nejlepší cviky na břicho

Instagram, YouTube, TikTok i Facebook jsou plné výzev, videí a plánů, jak vyrýsovat břišní svaly. Boom vlogerů, influencerů a samozvaných fitness trenérů však přináší i neefektivní nebo dokonce nevhodné způsoby cvičení. Proto jsme pro vás vyhledali profíky osvědčené cviky na břicho pro ženy.

Našli jsme a vyzkoušeli několik workout plánů z YouTube a představujeme vám ty nejefektivnější. Pokud pravidelně nesportujete, začněte se cvičením břišních svalů ve stoje. Klasické sklapovačky jsou pro začátečníky „zlo”. Tlak na páteř a hlava přikrčená k hrudi totiž vedou k vyhřezlým plotýnkám. Ze svých požadavků na fyzickou zdatnost je díky tomu vyřadily dokonce i Americké námořní jednotky. Aby sklapovačky byly efektivním cvikem, musíte mít zvládnutou techniku a posílené a zpevněné zádové svaly.

Cvičte břicho s profíky nebo si z jednotlivých videí vyberte cviky, které vás baví. Protože cvičení není jen o námaze, disciplíně a bolesti, ale také o radosti, zábavě a spokojenosti s výkonem. Pokud si chcete sestavit svůj vlastní plán, najděte si celkem šest cviků, které procvičí všechny svaly — šikmé boční svaly, horní a dolní.

Tiffany Rothe spojuje posilovací cviky, kardio a tanec. Skvělé video na začátek boje proti špíčkům na břichu: https://youtu.be/r_J8btnIEKQ

Heather Robertson v deseti minutovém workout videu nabízí dvě úrovně cvičení břicha ve stoje — pro začátečníky a pokročilé: https://youtu.be/Qia2ZXEzyLw

Pamela Reif sestavila 10 minute workout na břicho pro pokročilé. Pokud vás u sklapovaček záda nebolí, pusťte se do toho: https://youtu.be/AnYl6Nk9GOA

Buti Yoga — propadněte novému směru jógy. Je dynamičtější, zábavná, probouzí ženskost a tvaruje postavu: https://youtu.be/_ZqtZSuh5Rk

Martina Marková profesionální tanečnice vám ve svém videu perfektně a jednoduše vysvětlí, na co si dát u cvičení břišních svalů pozor: 

Znáte Zuzku Light? Českou holku, co léta žije v zahraničí a živí se jako fitness trenérka? Cvičte s ní. A pokud to zvládnete, máte náš obdiv. Zuzana Light cvičení je výzva pro zkušené, odhodlané a motivované: https://youtu.be/epvVnDzb_Os

Vosí pas a sixpack. Co dalšího cvičení břišních svalů přináší?

Kromě štíhlejšího břicha také posílené zádové svaly. Ramínka podprsenek se už nebudou zarývat do měkké pokožky a vytvářet faldíky, ale hlavně vás přestanou bolet záda. Cvičení břišních svalů také zvyšuje kapacitu plic, zrychluje trávení a redukuje vnitřní tuk mezi orgány, který, který je zdraví velmi škodlivý.

Stydíte se za své břicho tak, že se plavkám vyhýbáte? Oblečte si jemnou košili nebo tuniku. I mokrá budete svůdná.

Cvičení není všechno. Omezte sacharidy, přidejte bílkoviny a vitamíny

Sacharidy jsou pro tělo důležité látky, ale pokud jich přijímáme více než jich dokážeme spotřebovat, tělo si je ukládá jako zásobárnu energie —tuk. Nejvíce sacharidů najdete ve sladkostech, bílém pečivu, těstovinách a v rýži. Zkuste tyto potraviny výrazně omezit nebo úplně vynechat. Tělo pak sáhne do svých zásob (tuku) a začne spalovat.

Jediné povolené sacharidy jsou v ovoci. Dávejte si je ale dopoledne, abyste je stihli spálit. Ovoce je plné vitamínů a minerálů, které jsou důležité pro celkové zdraví a duševní pohodu.

Do jídelníčku přidejte bílkoviny, které pomohou s budováním svalů. Maso, vejce, mléčné výrobky, sója, luštěniny. Ze všeho si můžete připravit snídani, svačiny, oběd i večeři. Máte s proteiny problém? Vyzkoušejte proteinové tyčinky nebo nápoje. Doplní živiny, zaženou hlad i chuť na sladké.

Nezapomeňte dodržovat pitný režim, který by se měl skládat pouze z čisté vody, čajů a zeleninových šťáv. Dostatek vody zajistí, že lymfa z těla odvede toxiny a trávení bude dobře fungovat.

Plavky pro větší bříško

Věříme, že svého cíle „zbavit se pneumatiky na břichu” dosáhnete. Změna ale nepřijde druhý den po cvičení. Pokud vás trápí vaše postava v plavkách, vyberte si takové, které břicho zamaskují. Spodní díl plavek by měl mít vyšší pas, aby schoval vykukující špíčky. Zvolte jej v tmavých barvách, aby nepoutal moc pozornosti. Vrchní díl plavek naopak musí budit zájem — volánky, rafinovaný výstřih, výrazný vzor nebo šněrování přitáhnou oči nahoru. Stydíte se za břicho tak moc, že do plavek nechcete? Běžte na to chytře. Přes bikiny si vezměte volný nátělník s výstřihem, jemnou košili nebo krajkovou tuniku. Jednodílné plavky jsou zase v módě a řeší nejen faldíky, ale i „nehezké bříško” — schovají celulitidu, jizvy i strie. Relleciga monokiny nabízejí nejen klasický střih, ale také rafinované zeštíhlující prostřihy, šněrování ve výstřihu nebo asymetrický střih, který plným postavám sluší.

Bílé monokiny se zlatými flitry se nabízejí jako body k šortkám. Smaragdové monokiny s jedním ramínkem vytvářejí asymetrii, která odpoutá pozornost od spodních partií.

Jak často cvičit břicho? Ideálně každý den alespoň 45 minut plus rozcvička. Ale buďme realisti, ne každý má tolik času. Břicho můžete cvičit i dvakrát denně po půl hodině. A nezapomeňte, že není důležitý počet, ale kvalita provedení. Jak to nepálí, děláte něco špatně. Najděte si svých šest oblíbených cviků a ty opakujte ve čtyřech sériích po patnácti opakováních. Držíme palce! Uvidíme se u vody!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Relleciga - Všechna práva vyhrazena. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle