Datum zveřejnění: 20 července, 2020

Které přírodní koupaliště na Slovensku se vyplatí navštívit?

Plány tohoto léta se pro mnohé změnily. Pokud jste i vy odložili letošní dovolenou v zahraničí, nezoufejte. Máme pro vás několik skvělých tipů na přírodní koupaliště na Slovensku.

Kde se zchladit během letních veder? Za koupáním nemusíte chodit daleko. I na Slovensku najdete krásné místa na koupání, které budou zároveň nezávadné pro vaše zdraví – přírodní koupaliště.

Proč navštívit přírodní koupaliště?

  • Voda neobsahuje chlor ani jiné chemikálie. Čištění zabezpečují přírodní ekosystémy – například vodní řasy a mikroorganismy.
  • Přírodní koupaliště jsou obklopeny panenskou přírodou – skutečnou nebo uměle vybudovanou. Koupat se tak budete přímo v srdci přírody.
  • Přírodní koupaliště jsou nejen nezávadné pro vaše zdraví, ale jsou také šetrné k vašim plavkám

Už máte v plážové tašce sbalené plavky i opalovací krém s ochranným faktorem? Podívejme se na seznam přírodních koupališť na Slovensku, které byste měli navštívit během léta 2020.

Přírodní koupání ve Velkém Krtíši – bio koupaliště Krtek

Pokud hledáte unikátní místo na koupání, navštivte unikátní bio koupaliště Krtek. Na koupališti jsou vybudovány biotopových bazény, které vypadají jako přírodní jezera. Čištění vody v přírodním koupališti zabezpečuje rostlinný Biosystem v podobě mikroorganismů či vodních řas, tedy si vaše tělo i vaše plavky odpočinou od chemikálií.

Plocha v okolí koupaliště je travnatá, můžete si tedy rozprostřít deku a užívat si teplé sluneční paprsky. Na své si přijdou i vaše děti – v areálu se nacházejí dětská hřiště, dětský bazén i tobogán.

Bio bazén Krtek se nachází přímo v centru Velkého Krtíš. Koupaliště je otevřeno v pracovní dny i o víkendech od desáté rána do osmé večer.

Navštivte slovenská Plitvická jezera na východě – Beňatinské jezero

Pokud jste vždy toužili vidět krásy Plitvických jezer, nemusíte cestovat do Chorvatska. Na východě Slovenska v okrese Sobrance se totiž nachází skutečný unikát – Beňatinske jezero. 

Travertinový lom, který zaplavila spodní voda, vytvořil jezero s tyrkysovou průzračnou vodou obklopené vysokými útesy zbarvenými vápencem. Jezírko Beňatina je přírodní památkou, která má kromě svých krás i jednu zajímavost. Přímo na útesu jezera se totiž nachází pětimetrový červený otisk ryby bez hlavy, která je podle některých lidí otiskem pravěké ryby. Ryba, která vypadá, jako kdyby se vrhala do vody, dostala i své jméno – Beňatinská velryba.

Beňatinské jezero se nachází v Sobranském okrese mezi vesnicemi Beňatina a Inovce. Koupání je sice v jezeře oficiálně zakázané, přesto pro svou čistou vodu a překrásnou přírodu láká v letních měsících stovky lidí. Osvěžit se můžete v bufetu s příznačným názvem U Velryby.

Zdroj:outdoorkids.6f.sk

Přírodní koupaliště v okolí Bratislavy? Navštivte Bio bazén Borovice

Hledáte přírodní koupaliště bez chemikálií v blízkosti Bratislavy? Navštivte bio bazén Borovice. Bio bazén Borovice neobsahuje žádné chemikálie. Čištění vody zajišťují vodní rostliny ve filtrační části bazénu. Přirozené očišťování a prokysličování vody zabezpečují lekníny, které dodávají místu atraktivní atmosféru ke koupání, které je prospěšné pro vaše zdraví.

Přírodní bazén Borovice se nachází v areálu Kamenného Mlýna v Plaveckém Čtvrtku. V areálu najdete i další sportovní možnosti – můžete si také zahrát volejbal, badminton nebo stolní tenis.

Kamenný mlýn se nachází mezi Lozornem a Malacky, přibližně 25 kilometrů od Bratislavy. Stačí půl hodinka cesty autem z hlavního města a můžete se koupat v bio bazénu. Vstup do areálu pro dospělé je šest eur, děti do tří let mají vstupné zadarmo.

Zrelaxujte se v léčivém prameni Kaďa v Liptovském Jánu

Jestli chcete letní osvěžení propojit i s relaxací, která prospěje vašemu tělu, navštivte termální prameny. Velké oblibě se těší přírodní pramen v Liptovském Jánu, který se nazývá Kaďa.

Silně mineralizovaná termální voda v prameni má 20 stupňů celsia a prokazuje léčivé vlastnosti. Pomáhá například léčit potíže s klouby, onemocnění ženských orgánů nebo kožní problémy. Kromě pramene můžete své plavky předvést i při blízkém bazénu, ve kterém si můžete i zaplavat.

Káď se nachází na jižním konci obce Liptovský Ján. Zastavit se můžete i na krátké osvěžení, případně si můžete udělat i cyklovýlet v okolí krásné liptovské přírody. Ještě stále váháte? Koupání v prameni Kaďa je bezplatné.

Zdroj: Ľubica Stančíková

Vykoupejte se v prostředí jako vystřiženém z westernových filmů – Šútovské jezero

Co by to byl za seznam přírodních koupališť na Slovensku bez Šútovského jezera? I toto místo je bývalým kamenolomem, který zatopila voda. Toto přírodní koupaliště se nazývá i Kralovanské jezero, protože se nachází u blízké obce Kraľovany. Domácí si místo pamatují podle starého názvu kamenolom Řeka.

Jezero s tyrkysovou průzračnou vodou, které vás příjemně zchladí během horkých letních dnů, se nachází v blízkosti Malé Fatry. Opět tedy budete obklopeni panenskou přírodou. Mnozí se o Šútovském jezeře vyjadřují, že je jako vystřižené z westernových filmů. Vybrat si můžete z několika pláží s lehkým i těžším přístupem k vodě.

Jezero se nachází asi dvacet kilometrů od Martina. Koupání v přírodním koupališti můžete také spojit s návštěvou Šútovského vodopádu.

Zdroj IG: pan.marian_

I naše krásné Slovensko nabízí mnoho možností, jak se koupat v souladu s přírodou. Pokud se budete fotit ve svých plavkách Relleciga, nezapomeňte nás označit na Instagramu hashtagem  #relleciga 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Relleciga - Všechna práva vyhrazena. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle