Datum zveřejnění: 16 června, 2020

Potřebujete rychle shodit? Třídenní dieta vás zbaví nadbytečných kil rychle a bez námahy

Potřebujete rychle shodit? Třídenní dieta vás zbaví nadbytečných kil rychle a bez námahy

A je to tady… Otočím list v kalendáři a červený kroužek mi připomíná, že jdu o víkendu na párty. Na „TU” párty, na kterou jsem si před měsícem koupila šaty, do kterých stihnu zhubnout. Jenže měsíc je fuč a ta kila pořád nosím… Mám poslední týden. Jak se rychle zbavím těch dvou tří kil navíc?

Gůglím, gůglím a vygůglím „zázračné” třídenní diety. Oukej, je pondělí. Když se do toho zítra dám, ve čtvrtek bych se do šatů měla vejít bez vypouklého pupku.

Třídenní dieta může vypadat jakkoliv. Vyberte si tu, která vám bude chutnat

Třídenních diet je spousta. Vybrala jsem ty nejzajímavější a ty, které si ženy nejvíce chválí. Všechny mají něco společného. Jsou intenzivní, založené na nízkokalorickém jídle, pitném režimu a hlavně krátkodobosti. V žádném případě nedoporučuji dodržovat dané jídelníčky déle než tři dny.

Třídenní dieta pročistí střeva, odvede přebytečnou vodu a nestrávenou potravu. Může vás zbavit dvou až čtyř kilogramů.

Dieta „tři jídla denně”

U první diety, která mi padla do oka, se mi líbí skladba jídel. Je dovoleno pečivo, maso, ovoce, zelenina, mléčné výrobky, cereálie — jen musí být vše nízkokalorické. Dieta dobrá pro všechny, kteří mají problém „se krotit”. Jsou dovolena tři malá jídla denně a pitný režim bez cukru. Vzorový jídelníček vypadá takto:

Tuto dietu doporučuji těm, kteří mají běžný jídelníček vyplněný těstovinami, rychlým občerstvením, pečivem, sladkostmi a hlavně více než třemi jídly denně. Pokud vám tento jídelníček připadá velmi podobný tomu, jaký míváte, zvolte raději jinou dietu.

Ovocná dieta

Není nad čím přemýšlet. Při ovocné dietě se jí jen ovoce. Chce to však trochu přemýšlet. Ovoce totiž obsahuje různé enzymy a při nevhodném kombinování může dojít k překyselení žaludku nebo příjmu většího množství cukru, a tím pádem k nulovému efektu. Opět je důležité hodně pít, ideálně alespoň dva litry denně. Doporučuje se voda, bylinkové čaje a ovocné šťávy. Vše bez cukru. Vzorový jídelníček:

Vsadím se, že vás název „ovocná dieta” docela nadchla, ale po prostudování jídelníčku už vás neláká. Také jsem čekala ovocné saláty, smoothie, pestrost, barvy, chutě, zábavu… Mno, ale podle zkušeností těch, kteří si touto dietou prošli, je efekt vynikající. Shodíte klidně i čtyři kila.

Máte za sebou víkend gastronomických lahůdek a cítíte se přeplnění? Třídenní dieta vás zbaví pocitu plnosti a nabraných kil.

Neera detox

Velmi chválenou dietou, nebo spíše detoxikací, je Neera kúra. Spočívá v pití speciálních drinků. Neera nápoj se získává z mízy čtyř druhů jihoasijských palem a z javorového sirupu. Drinky se doplňují kajenským pepřem a čerstvou citronovou šťávou. Jde o 100% přírodní složení, které tělo velmi dobře přijímá. Mimo drinků můžete během kúry pít vodu a bylinkové neslazené čaje. Jakékoliv jídlo je však tabu. Neera pročistí střeva, dodá potřebné vitamíny a minerály, potlačí chuť k jídlu a díky kajenskému pepři pomůže spálit tuky. Neera kúra se může prodloužit i na deset dní a nemusíte se jídla vzdát úplně. Můžete vynechat jen jedno jídlo denně a nahradit ho Neerou nebo se pustit do intenzivní týdenní očisty. Výsledky jsou fenomenální. Při kúře delší než tři dny se kromě kil můžete zbavit pálení žáhy, alergie, akné a střevních potíží.

Jablečná dieta

Jednu z nejznámějších třídenních diet sestavil americký léčitel Edgar Cayce. Ten doporučil jíst šest až deset větších jablek denně konzumovaných v čase snídaně, obědu a večeře. A jednu lžičku olivového oleje, který pomůže pročistit játra. K pití doporučil čistou vodu nebo bylinkové nápoje.

Třídenní jablková dieta vyžaduje opravdu silnou vůli. Nejen v době diety, ale hlavně po jejím skončení. Dokážete si představit ty chutě po třech dnech jablkové laviny?

Ovocná dieta bez omezení

Jablkovou dietu vylepšila dietoložka France Aubry. Čistě jablečné menu doplnila o jakékoliv ovoce. Připravit z nich můžete saláty, koktejly a smoothie.

To už zní lépe, že? Doporučuji nad skladbou ovoce přemýšlet. Dopoledne si dopřejte ovoce s vyšším obsahem cukru — banány, granátové jablko, mango, hroznové víno, hrušky, jablka, fíky, kiwi. Po obědě vybírejte nízkokalorické ovoce — borůvky, maliny, meloun, grapefruit, klikvu.

Třídenní dieta vás nezbaví kil navždy

Jakmile se po třídenní dietě vrátíte ke svému obvyklému jídelníčku, kila naberete zpět. Pokud však změníte pár drobností, například omezíte cukr, pečivo, zmenšíte porce, sladkosti si necháte jen na jeden den v týdnu nebo těstoviny nahradíte salátem, třídenní úsilí nepřijde nazmar.

Třídenní dieta odvodní organismus, dodá vitamíny, pročistí střeva a pomůže od pocitu těžkosti a nadýmání.

Tipy jak přežít třídenní dietu

Každá dieta přináší obavy — Zvládnu to? Nebudu mít hlad? Co když budu mít chuť na sladké?

Nejspíš budete. Ale protože jste se k dietě sami rozhodli, vydržíte to. Pro jistotu vám posílám pár tipů, jak každou dietu zvládnout:

  • tři dny před dietou odlehčete jídelníček, aby se tělo připravilo na změnu stravy,
  • vyhoďte z domu všechna lákadla — sladkosti, chipsy, uzeniny, zmrzliny… Vše musí pryč
  • zaměstnejte se. Naplánujte si program, který vám pomůže zapomenout na hlad nebo chuť na sladké. Zároveň nesmí být náročný, aby kalorie jídelníčku pokryly energetický výdej. Vyrazte na procházku, uspořádejte si dietní piknik, luštěte sudoku, přečtěte knihu jedním dechem,
  • ve dvou se to lépe táhne. Inspirujte k třídennímu hubnutí kamarádku, přítele nebo kolegyni z práce. Společně se můžete podporovat, hlídat se a také si stěžovat 😉

   Za celou redakci vám posílám mnoho sil a silnou vůli. Tři dny není zas tak dlouhá doba. A slibuji vám, že v těch šatech budete vypadat božsky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Relleciga - Všechna práva vyhrazena. ©2024Powered by RELLECIGA EUROPE
phone-handsetcross-circle